Rehabilitačná ambulancia I. a II.

(Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie)

Kde nás nájdete?

Budova:
komplement (spojovacia chodba), suterén, -1. poschodie
Telefón:
Areál Nemocnice Poprad
Objednávanie pacientov do ambulancie a na procedúry
Dni v týždni V čase Úkony
pondelok – piatok 7:00 – 12:15 objednávanie
12:15 – 12:45 obed
12:45 – 15:30 objednávanie
Ordinačné hodiny
Dni v týždni V čase Úkony
pondelok – piatok 7:00 – 12:00 ordinácia
12:00 – 12:30 obed
12:30 – 15:30 ordinácia

Ponúkame vám možnosť vybrať si lekára, u ktorého chcete absolvovať vyšetrenie v čase ordinačných hodín, príp. mimo ordinačných hodín za poplatok v zmysle Cenníka Nemocnice Poprad, a. s. Poplatok za túto službu zaplatíte v pokladni na prízemí na základe vypísanej žiadosti.

Objednať sa na vyšetrenie môžete s výmenným lístkom osobne, telefonicky každý deň od 14:00 do 15:00 na t. č. 052 / 7125 496 alebo online cez objednávací systém.

• Lekári sa v ambulanciách striedajú.
  • Na lekárske vyšetrenie si prineste nálezy odborných vyšetrení.
  • Predposledný utorok v mesiaci ordinujeme do 12:00 hod. z prevádzkových dôvodov.
  • Konzultácie ohľadom predpisu pomôcok a ohľadom možnosti rehabilitačnej liečby realizujeme bez objednania od 14:00 do 15:00 hod. každý deň okrem stredy a predposledného utorka v mesiaci z prevádzkových dôvodov. Dokumentáciu prosíme odovzdať dokumentačným referentkám v čase od 14:00 do 15:00 hod. Predpis pomôcok a návrh na ústavnú zdravotnú starostlivosť realizujeme do 5 pracovných dní.

V prípade, že sa z akéhokoľvek dôvodu nebudete môcť dostaviť na lekárske vyšetrenie alebo rehabilitačnú liečbu, prosíme, kontaktujte nás bezodkladne na t. č. 052  /7125 496 alebo mailom na dokumentacia.fro@nemocnicapp.sk.

Pacienti s akýmkoľvek prejavom infekcie nemôžu absolvovať rehabilitačnú liečbu. Prosíme vás z dôvodu ochrany vášho zdravia, zdravia ostatných pacientov a personálu, aby ste nás vopred kontaktovali na t. č. 052/ 7125 496 alebo mailom na dokumentacia.fro@nemocnicapp.sk a dohodli si nový termín procedúr resp. vyšetrenia.

Lekári
Aksana Kurbat
MUDr. Denisa Gašpárková
MUDr. Ivana Kišiková
MUDr. Henrieta Kupčíková
MUDr. Anton Štancel
MUDr. Kristína Štanclová
Vedúci fyzioterapeut
Mgr. Jozef Staš

Pôsobenie ambulancie

• Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie – ambulantná časť ponúka odbornú rehabilitačnú starostlivosť pacientom od narodenia po celý život so širokým spektrom diagnóz (poúrazové a pooperačné stavy, neurologické, ortopedické, reumatologické, onkologické, interné, gynekologické  ochorenia a iné). Ponúkame široké spektrum liečob vrátane liečby rázovou vlnou a aplikácie plynových injekcií.
  • Pacienti bez poistenia môžu byť vyšetrení a dostať liečbu ako samoplatci podľa aktuálneho Cenníka Nemocnice Poprad.

Priestorové vybavenie ambulancie

Dokumentačná miestnosť

• Objednávanie pacientov na vyšetrenia a procedúry
  • Objednávanie pacientov na kontrolne vyšetrenia
  • Vedenie dokumentácie
  • Evidencia pacientov

Elektroliečba č. 1

• Kryoterapia – Cryoflow
  • Ultrazvukový prístroj Pulson 400
  • Rebox Physio 4
  • Gymna – kombinovaná terapia
  • Phyaction
  • Biolampa – Bioptron
  • Elektogymnastika a elektostimulácia

Elektroliečba č. 2

• Magnetoterapia – Dimap V

Miestnosť pre vykonávanie laseroterapie

• Laser MLS – robotické rameno

Vodoliečba

Prístrojové vybavenie:

• Vírivky pre horné a dolné končatiny
  • Parafín
  • Hubbard – celotelový kúpeľ
  • Jednorazový rašelinový zábal
  • Lymfoven na horné a dolné končatiny

Telocvičňa číslo 1

• Pozostáva z dvoch samostatných priestorov
  • Vykonáva sa tu liečebná telesná výchova s využitím rôznych metodík

Telocvičňa číslo 2

• Detská rehabilitácia pre deti od 3 rokov
  • Vykonáva sa tu liečebná telesná výchova s využitím rôznych metodík

Telocvičňa číslo 3

• Miestnosť určená pre liečebnú telesnú výchovu dospelých pacientov  s využitím rôznych metodík

Miestnosť pre masérov

• Šesť samostatných kabínok s polohovateľným lôžkom
  • Klasická masáž
  • Reflexná masáž
  • Lymfatická masáž
  • Bankovanie

Detská rehabilitačná miestnosť – detská poliklinika

• Miestnosť vybavená rehabilitačnými pomôckami pre najmenších pacientov vo veku od 0 do 3 rokov
  • Erudovaná fyzioterapeutka poskytuje poradenstvo a samotnú terapiu podľa potrieb dieťaťa vrátané tzv. Vojtovej metódy

Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, ale o iných môžete rozhodnúť sami.