Neurologická ambulancia (EEG, USG hlavy)

V dňoch 9. a 10. mája sa na EEG vyšetrenie nebude možné objednať a rovnako sa  počas týchto dní nebudú EEG vyšetrenia robiť.

Kde nás nájdete?

Budova:
komplement (spojovacia chodba), 5. poschodie
Telefón:
Areál Nemocnice Poprad
Ordinačné hodiny
Dni v týždni V čase Úkony
pondelok ordinácia, USG, cievna poradňa
utorok ordinácia, USG, EEG
streda ordinácia, EEG, protizáchvatová poradňa
MUDr. Brincko
štvrtok ordinácia, USG, EEG
piatok ordinácia, USG, cievna poradňa
MUDr. Jarošová

Objednávanie pacientov osobne i telefonicky.

Primár
MUDr. Veronika Kleinová
Sestry
Sylvia Vdovjaková

Pôsobenie ambulancie

• Farebné duplexné USG vyšetrenie extrakraniálnych mozgových ciev
  • Transkraniálna dopplerovská sonografia
  • EEG vyšetrenie natívne, po spánkovej deprivácii, fotostimulácii
  • konzultácia pacientov s cerebrovaskulárnymi a záchvatovými ochoreniami
  • neurologické vyšetrenie

Elektroencefalografia (EEG)

Vyšetrovacia metóda, ktorá sníma elektrickú aktivitu mozgu pomocou elektród z povrchu hlavy. Posudzuje sa tak funkcia mozgu. EEG sa sníma pri zatvorených očiach v tichom prostredí, bez rušivých vplyvov okolia s využitím provokačných testov – hyperventilácia nosom, ústami, fotostimulácia a reakcia zástavy otvorením očí. Využíva sa pri diagnostike ložiskového a difúzneho postihnutia mozgu (zápaly, nádory, cievne príhody, úrazy a pod.), ale hlavne v diagnostike fokálnych a generalizovaných epilepsií.

USG mozgových ciev

Poskytuje ultrazvukové vyšetrenia krčných  tepien s posúdením rýchlosti a smeru toku krvi, stupňa arteriosklerotických zmien a eventuálne anomálie priebehu. Využíva sa v diagnostike stenóz (zúžení) týchto tepien, ktoré môžu byť príčinou ischemických cievnych mozgových príhod. Poskytuje aj neinvazívne meranie prietokov vnútrolebečnými cievami s využitím dopplerovského systému zobrazenia.

Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, ale o iných môžete rozhodnúť sami.