Jednodňová zdravotná starostlivosť - JZS v odbore úrazová chirurgia (traumatológia)

Kde nás nájdete?

Budova:
lôžková časť, 6. poschodie
Telefón:
Areál Nemocnice Poprad
Lekári
Vedúca sestra

Na oddelení úrazovej chirurgie s JIS vykonávame niektoré poúrazové plánované operácie pre poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s., Union zdravotnej poisťovne a Dôvera zdravotnej poisťovne v režime tzv. jednodňovej chirurgie. Ide o spôsob liečebnej starostlivosti, ktorý kladie dôraz na vykonanie samotného operačného zákroku a pobyt pacienta na lôžku je skrátený na minimum. Zákrok si vyžaduje pripraveného a poučeného pacienta, schopného sa po operácii a po čo najkratšom pobyte v nemocnici zotaviť sa z operácie v domácom prostredí a v prípade komplikácií, ktoré môžu nastať, dostaviť sa na kontrolu.

V režime jednodňovej zdravotnej starostlivosti môžeme vykonávať:

• extrakcie osteosyntetického materiálu,
  • artroskopia kolenného kĺbu – ošetrenie poškodenia meniskov (vrátane „zošitia“), chrupavky, rekonštrukcie „plastiky“ predného skríženého väzu,
  • artroskopia ramenného kĺbu – ošetrenie úrazového poškodenia manžety rotátorov, šľachy bicepsu, poúrazovej nestability ramenného kĺbu,
  • artroskopia členkového kĺbu – ošetrenie poškodenia chrupavky, kostených výrastkov (impingmentu),
  • artroskopia lakťového kĺbu – ošetrenie poškodenia chrupavky, poúrazovej stuhnutosti lakťa,
  • zošitie roztrhnutej Achillovej šľachy,
  • osteosyntézy zlomenín článkov prstov a záprstných kostí,
  • operácia vykĺbenia akromio-klavikulárneho kĺbu,
  • operácie šliach – zošitie – tenosutúra, uvoľnenie zrastov – tenolýza,
  • operácie syndrómu karpálneho tunela (okrem VšZP),

V praxi to znamená, že pripravený pacient po predoperačnom internom a anestéziologickom vyšetrení nastúpi do nemocnice ráno o 6:30 hod. v deň operácie, nalačno. V tento deň je aj operovaný, po operácii v celkovej anestéze alebo miestnom znecitlivení (spinálnom), väčšinou strávi jednu noc na nemocničnom lôžku. Po operácii v celkovom znecitlivení môže odísť už večer v deň operácie. Pri komplikovaných zákrokoch (plastika skríženého väzu, zložitá rekonštrukcia rotátorovej manžety) trvá podľa potreby hospitalizácia aj 2 dni.

Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, ale o iných môžete rozhodnúť sami.